Vill bara kasta in en liten VARNING här.
Har ni kollat av med alla, som har gjort objekten som finns med i banan.
Att det är helt OK från dom.
Även om det bara är till självkostnadspris för er, så kan det finnas dom som inte uppskattar att deras objekt går ut till försäljning på detta vis.
Så att ni inte åker på någon eventuell stämning för copyrighten av den/dom som har upphovsrätten till materialet.
Enklast vore väl, att skicka skivan till Fredrik eller någon annan Admin eller till Banbyggarna.
Så att banan kan läggas upp här eller hos banbyggarna gratis. Så kan dom iallafall inte gnälla, över att ni tjänar pengar på deras objekt. Även om det bara är till självkostnadspris.
EDIT: Hade ni inte, även använt material från Modula City i eran bana. Som man redan är tvungen att betala för. Om så är fallet. Hur ställer dom sig till det hela. Att ni säljer ut deras material på en annan bana och gör detta tillgängligt för andra till en billigare peng.
__________________
Bengan
Senast redigerad av Bengan den 2010-04-11 klockan 13:49.
|