Visa ett inlägg
Gammal 2012-08-02, 22:24   #59
ekankal
Veteran
 
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av spyfrog Visa inlägg
Skulle du kunna tänka dig att ge lite exempel på hur du jobbar när du lägger ut landskapet? Du får till det så bra med gräs mm - även om jag använder samma gräs som du så får jag det inte lika snyggt! Du sätter liksom ut det bättre... hur tänker du? Tips?
Skulle tro att Totte har rätt, talang, känsla, blick för detaljer, etc. kallas det, vare sej man är medveten om det själv, eller inte .
Det är ungefär som att sätta en kamera i tio olika personers händer, och be dom fota exakt samma sak, 9 av bilderna skulla man kasta i soptunnan utan att blinka, den tionde skulle man rama in och sätta upp på väggen.
Frågar man sen den tionde hur han/hon bar sej åt för att ta en sådan bild, skulle man nog få svaret: Inte vet jag, jag bara tryckte på knappen .
Rely är definitift en av dom "tionde", en som bara har "DET" i sej .
__________________
Ekan
ekankal besöker inte forumet just nu   Svara med citat