Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2007-08-07, 17:14   #1
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard First class ticket.

Ämnet om nedladdning på DLS. Har varit på tapeten, ett flertal gånger tidigare. Men jag tar upp det igen, med en liten fråga.

Om man nu har First class ticket.

Är det inte så, att man ska kunna ladda ner en massa matrial obehindrat.
Eller är det bara frågan om en snabbare nedladdning som dom erbjuder och att gränsen på 100MB även gäller First class ticket.

Har laddat ner en massa matrial idag och får nu meddelandet att jag har laddat hem 100MB för idag och uppnått min kvot.

Har provat att uppdatera min profil hos Auran, för att se om det skulle hjälpa. Men får samma meddelande igen, när jag försöker att ladda ner.

Rätt irriterande, när man har slängt ut en massa pengar och det inte fungerar. Men det är kanske bara jag, som har missuppfattat det hela.
__________________
Bengan
Bengan besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:08.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009