Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2007-11-11, 21:30   #19
_gege
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2007
Ort: Borlänge
Inlägg: 480
Standard

Av de tips jag fått så kan jag avläsa att det är väldigt olika vad folk tycker att en nybörjare ska ha. En del säger kör på kompaktkamera, lär dig grunderna, sen kan du köpa system. Andra hävdar att en enklare systemkamera som förstaval är rätta vägen att gå för att utvecklas.

Å andra sidan verkar ju en bra kompakt och en eklare system inte skilja så enormt mycket i pris. Det som tillkommer en systemkamera är ju givetvis flera objektiv, minneskort, väska osv. Men behöver man verkligen allt sånt där till en början?
_gege besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:54.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009