![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Oct 2005
Ort: Kalmar
Inlägg: 216
|
![]()
Tjena Tomas!
Håller du på någonting med Trainz och objects-byggande nu för tiden? Undrar bl a om det blir några gamla kontaktledningsbryggor. Nu finns det ju bara Mora-bryggor?
__________________
M Hauguth |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
STW-member
|
![]()
mja lite har jag byggt men det är inte i nån expressfart. Ang fackverksbryggor så skulle jag behöva lite grova mått på utliggare, "fack" avstånd, höjd osv.. blev inte riktigt klokt när jag försökte bygga.
/Tomas |
![]() |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|