Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-10-01, 08:23   #33
Håmacon
Medlem
 
Reg.datum: Mar 2005
Ort: Tösse, , Sweden.
Inlägg: 453
Standard Ångloksfråga

Hej Melin!

Frågan kanske inte passar exakt i denna tråden men jag hittar inte var du tidigare skrev om två paywarelok du laddat hem: M Class & Ma Class.

Jag har också skaffat dem och de är hemladdade och ligger nu i:
program files/Auran/World/Custom. Jag kör ju 2006 och tillverkaren skriver att de egentligen är skapade för 2004, men att de även skall funka i 2006.

Jag vet inte om du kör 2004 eller 2006 men jag har inte kläm på hur man gör om dem till CDPfiler vilket jag antar är det som behövs för att jag skall få in dem i CMP och kunna committa dem?

Håkan
__________________
Lev idag! I morgon kan det vara för sent!
Håmacon besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 09:47.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009