![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 | |
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
|
![]() Citat:
__________________
Bengan |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Tidigare Arvid Nilsson
|
![]()
Finns guider hur man gör här i forumet tror jag, kopiera nåns config, min exempel, fast då måste du läga till några rader om just motorvagnen tror jag.
Annars kan du alltid söka guider på trainzsidor ![]() Lycka till!
__________________
Arvid Nilsson |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem
Reg.datum: Jan 2008
Ort: Uppland, Sverige
Inlägg: 2 728
|
![]()
Content creators guide. En trainzfantasts bästa vän!: http://files.auran.com/TRS2004/downl...tors_Guide.zip
__________________
-k- |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Medlem
|
![]()
Har projektet stanat helt och så eller jobbar du på det ?
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Medlem
Reg.datum: Jul 2009
Ort: Stockholms län
Inlägg: 498
|
![]()
Förlåt om jag väcker denna tråd igen, men nu har det kommit en annan period med trainz, kanske svenolov kan hjälpa dig, affe med scriptet? Dessutom är jag väldigt intresserad av roslagsbanan till trainz. Är någon annan det?
__________________
X2an! ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Tidigare Ruben
Reg.datum: Oct 2008
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 907
|
![]()
Jag är också intresserad av den. Hoppas han vill bygga vidare på den. Kanske det finns någon möjlighet att få den till MSTS också!?
![]() ![]() Senast redigerad av Bombardier Train den 2010-01-01 klockan 18:28. |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Medlem
Reg.datum: Mar 2005
Ort: Sverige (Falun)
Inlägg: 261
|
![]()
Hoppas det händer något med den, för den är för vacker för att slopas.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|