Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Allmänt > Nyheter

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-07-28, 22:35   #11
Marcus Gustavsson
Tidigare v10
 
Reg.datum: Nov 2005
Ort: Halmstad
Inlägg: 2 513
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Mawkish Visa inlägg
Ny video som visar dosering och en massa svaj i hytten. http://www.youtube.com/watch?v=DaJr-...layer_embedded

Ser lite skumt ut med ballasten i kurvorna men något som förhoppningsvis är fixat innan släppet
Edit: Derek Siddle "Yes the track does get tilted, the art needs to be extended into the terrain to take into account the angle that can be achieved." Så spåren behöver byggas om?
Som jag har förstått det så var egentligen cab sway i den videon lite oavsiktligt då dom fortfarande inte finslipat det, ska komma en video längre fram som demonstrerar just det.
Marcus Gustavsson besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:35.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009