![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Tidigare Traindriver94
|
![]()
Jag håller med dig. Dock rör jag mig säkert mer än vad du gör i OT/fotoavd. där det är som värst.
Självklart är det omöjligt att trådar inte ska låsas, men jag tycker att man lämnar det till moderatorerna. Det är tröttsamt med folk som tycker att den tråd ska låsas för att de inte håller med vad som står eller liknande. Visst, borde lägga energin på annat som RW, dock krånglar det vilket gör mig lite bitter och förmodligen mer lättretad ![]()
__________________
Mina arbeten i Trainsimulator 2012: Appleford - Slough Färdig Bergslagsbanan V2.0 Färdig! Bergslagsbanan V3.0 Under arbete! |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem
Reg.datum: Feb 2003
Inlägg: 662
|
![]()
Det är väl inte så mycket forumet som internet i helhet. Under min tid som forumit här och där har jag sett saker vittrat och dött. Saker förändras och människor förändras, även jag har blivit mycket mer cynisk och grinig. Vi blir väl alla gamla "surgubbar" med åren.
![]()
__________________
![]() Choo choo fox |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Veteran
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
|
![]()
Håller fullständigt med Mazz.
Tycker inte alls att forumet är på väg utför, tvärtom, t.ex att det förs trevliga dialoger, och sammarbetsprojekt över (våra, hehe) gränserna. Och som sagt, detta är ju i huvudsak ett tåg-forum, och jag tycker att stämmningen överlag är glad och positiv. Att det dyker upp trådar, där "debatterna" kan bli lite väl "högljudda" (enligt vissa"), och förs på en (oxå för vissa) "för låg nivå", är väl saker som är oundvikliga på öppna forum. Dessa behöver ju inte lägga sordi på vårat huvudsakliga intresse, TÅG ![]() Sen att jag har en HÖGST PERSONLIG åsikt, att folk är lite för blödig, och tar illa upp alldeles för lätt, på saker å ting, hör inte hit ![]() ![]() ![]()
__________________
Ekan |
![]() |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|