Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2015-03-18, 23:12   #34
Nils Blid
Medlem
 
Reg.datum: Dec 2009
Ort: Malmö
Inlägg: 2 055
Standard

Det här meddelandet kom via epost i går. Det är utskickat av Projekt Update/N3v Games.


The first release candidate/final beta build is now ready for download and testing.*
Log in to the centercode beta test website for more instructions.



Jag har gått igenom alla möjliga sökalternativ. I downloadslistan för TAN:E återfinns som sista post Wallpapers och dessförinnan TAN:E ver. 1.1, d v s den senaste.

Endera är budskapet en otroligt svår miss eller ett dåligt skämt.

Jag har försökt att slå larm till N3v men stupat på de förb-e spöksiffrorna/bokstäverna. Att kontakta N3v support är i praktiken omöjligt – åtminstone för mig.

Tills vidare kan jag rapportera att jag sysslat en hel del med TAN:E – tyvärr bara med negativa resultat som följd:

Upptäckte att minimappen fungerader inte. Slog larm. I ver. 1.1 hade minimappen förbättrats något men pilarna fungerar inte liksom zoomen.

Har lagt in en 2012-bana med hiskelig tresultat som följd (se inlägg ovan). Har gjort arbeten i banan men Spara kör en evig loop oc h datorn måste tvångsstoppas..

Importerade objekt som accepteras av TAN:E går inte att lägga in. Objekten finns i Surveyors HUD-ruta som OK men sen är det stopp.

Ursprungligen lovade TAN:E att objekt som fungerar i 2012 också skall fungera i TAN:E. Sedan har man ändrat sig att det kanske behövs mindre justeringar eller ta ner dem från DLS.Objekten från DLS som jag testat går inte in.

Om två månader läggs TANE ut. Det är nog i tidigaste laget. Har svårt att tro att vi får uppleva nordiska banor i N3v:s flaggskepp.

Nisse
Nils Blid besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009