Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > Landskapsdesign - MSTS / Open Rails

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-09-23, 13:50   #1
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Härligt att höra att det är lite rutter på G!

Och jag tror du har helt rätt Byggare Bob, "alla" (inkl. mig själv) väntar på KRS och det är nog det som håller en tillbaka!?

Roslagsbanan skulle jag också vilja komma vidare med, men den är som Lidingöbanan (skulle behöva ner till Stockholm och fota ordentligt!). Västervik-Hultsfred har jag förarplatsfilm ifrån och den är till bra hjälp (har också många bilder!). Sen har jag en annan smalspårsrutt och 2 versioner av GDSJ-rutten som också är påbörjade... Har med andra ord ruttprojekt för minst 10 år framåt!
__________________
Mvh Pirpen
Pierre besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009