Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > Landskapsdesign - MSTS / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2002-08-26, 22:43   #11
Mazz
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Sep 2001
Ort: Vendelsö
Inlägg: 4 502
Standard

Inspirerad av de fina kommentarerna jag fått här o i en annan tråd... <img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle> så.. har jag lyckats få den allra halaste rackarn av spårplanering i LLJ... Innarvet C.. på plats..



Flygfoto.. Ni ser att det är mycket utsmyckning kvar, så det dröjer ett tag tills det kommer "markbilder"...

I mitten syns själva centralstationen, två perronger pendel o två perronger fjärrtåg. Godstrafiken är till vänster. Uppe till höger, precis utanför bilden ligger då Innarvet Norra, den stora godsstationen.

Nedanför "birds eye", så kommer då en uppställningsbangård, godstermianlspår och lokstation.

Spåren ner till höger går i en vid sväng runt orten Innarvets centrala delar, för att ansluta till linjen mot Leleå.

__________________________________________________ __
_____/Mats A


Edited by - Mazz on 26 August 2002 22:45:16
Mazz besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 02:25.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009