Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-02-08, 12:45   #1
MatsH
Månadens bild - Mars 2005
 
Reg.datum: Feb 2002
Ort: Leksand
Inlägg: 1 177
Standard

Man tackar för de trevliga svaren.

Pierre: Det kan var höghusen du inte gillar. Tanken var att det skulle bli liknande denna bild: Höghusbild i TRS, alltså bara synas lite över trädtopparna. blev inte riktigt som jag tänkt mig. Dessutom så ser husen väldigt brittiska ut med sitt rödbruna tegel.

Mazz: Jodå, jag börjar få lite grepp om det hela. Tyvärr så är det några saker jag inte tycker om, som t.ex. att man väljer flera objekt genom att markera med en cirkel. Det skulle naturligtvis ha varit en rektangel där man drar från ena hörnet ner till det diagonalt motsatta hörnet, om du förstår vad jag menar. Sedan hade det varit trevligt med en mätare som talar om gradtalet man har den lilla gula pilen pekandes mot när man lägger spår och andra liknande objekt.

Husen heter i alla fall House Flats 3S 02. Jag tror att dom följer med RS. Annars så kan jag ha laddat ner dom från rail-sim.de

Micke.L: Jag garanterar dig att det inte är verklighet, i alla fall inte min. Tittar ut genom fönstret och ser 3dm snö. och det ökar för varje timme.

mvh .... Mats
__________________
MatsH besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Gammal 2009-02-08, 13:07   #2
Micke.L
Tidigare Traindriver94
 
Reg.datum: Aug 2007
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 508
Skicka ett meddelande via MSN till Micke.L
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av MatsH
Man tackar för de trevliga svaren.

Husen heter i alla fall House Flats 3S 02. Jag tror att dom följer med RS. Annars så kan jag ha laddat ner dom från rail-sim.de

Micke.L: Jag garanterar dig att det inte är verklighet, i alla fall inte min. Tittar ut genom fönstret och ser 3dm snö. och det ökar för varje timme.

mvh .... Mats
Jo, husen följer med i RS
__________________
Mina arbeten i Trainsimulator 2012:
Appleford - Slough Färdig
Bergslagsbanan V2.0 Färdig!
Bergslagsbanan V3.0 Under arbete!
Micke.L besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 07:07.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009