Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-11-19, 09:52   #34
Bombardier Train
Tidigare Ruben
 
Reg.datum: Oct 2008
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 907
Standard

Jag får faktiskt också problem med tåget, men det är inte exakt samma som Perras. Jag vill få igång SA134-003. Jag har laddat ner allt de kräver från hemsidan (plus det två filerna från DLS). Jag installerar alla filer ink. tåget (A+B) Jag kör alltså Open for edit och sedan Commit. Sedan kontrollerar jag att grejerna har installerats genom att titta under fliken Install i CMP och alla filerna ligger där. Dock när jag commitar så får jag felmeddelande om att någon fil saknar Config, kan det vara det som spökar?
För att vara säker att sakerna hade installerats rätt så högerklickade jag på tåget (A+B-delarna) och valde missing dependencies i menyn och då kommer det upp att de som jag har installerat och laddat ner saknas! Har aldrig varit med om det här tidigare.
Kan visa en bild också så det blir lättare att förstå.
Bifogade bilder
Filtyp: jpg trainz.JPG (36.9 KB, 69 visningar)
__________________
//Bombardier Train



Senast redigerad av Bombardier Train den 2009-11-19 klockan 09:54.
Bombardier Train besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009