![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#10 |
Hedersmedlem
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
|
![]()
Efter mycket om och men, är jag äntligen klar med nått att bygga på. Gjorde det enkelt för mig (det är ju ändå en fantasi-rutt!). Gjorde en egen route template (med RW-Tools) och la in koordinaterna till SADs rutt. Valde ett ställe i hans rutt, där jag vill börja bygga ifrån och skrev av kompassen!
Skapa sedan en egen rutt och efter det kopierade jag hans Terrain mapp och hans RouteInformation mapp (editerade Description filen) till min rutts mapp. Använde sen RW-Tools igen för att få in min egen ladd-bild. Så nu har jag en egen tom rutt med terrängen som finns i SADs rutt. En bra utgångspunkt!!!!
__________________
Mvh Pirpen |
![]() |
![]() |