Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-10-24, 20:28   #4
tågkillen85
Medlem
 
Reg.datum: Mar 2011
Ort: Stockholm
Inlägg: 53
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Micke.L Visa inlägg
Hah! Jag funderade faktiskt idag på att jag ville uppgradera, eftersom jag inte får bästa grafik på TS12!

Egentligen är jag mycket sugen på att slänga ut 15.000 på en riktigt grym gamerdator, men jag får nog tygla mig lite. Men räcker det med att uppdatera mitt grafikkort för bättre grafik i TS12?

Nu kör jag det mesta på max, men min distanceview är ganska crappy (har den dock på max i spelet). Jag har samma kort, 4890. Får runt 20fps på Bergslagsbanan med nästan alla grafikinst. på max, men ändå är grafiken inte grym.

Så räcker det med att byta kort så kan jag nog tänka mig samma som MTD föreslog! (om det nu förbättrar grafiken)
Hmm, kan du säga vad du har för processor och hur mycket RAM du har?
__________________
//Tågkillen85
Är tunneltågförare på "1:an, 2:an och 3:an".
Har du frågor om mitt yrke? Fråga här: http://www.e-buzz.se/forum/showthread.php?t=29361
tågkillen85 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:38.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009