Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2016-12-31, 14:51   #36
Akki
Medlem
 
Reg.datum: Dec 2012
Ort: Helsingborg, Sweden
Inlägg: 186
Standard

Hej,
har legat på is då jag bytt dator och ägnat mycket tid åt FSX som nu äntligen flyter som det skall.
Lyckats flytta projektet över i nya datorn, hade problem med att få med alla assets och Track rules strulade, men Swen hjälpte mig att få rätt på det.
Ett stort arbete väntar med att få skog, sjöar, och annan vegetation på plats, har aldrig jobbat med det tidigare så här är jag rudis. Men rälsen är lagd liksom topografi och kontaktledningar.
Verkar inte som om alla signaler fungerar som förväntat i TS2017 heller. Banan är ju enkelspårig och blockindelningen fungerar inte som den skall så AI-tågen uppför sig inte helt hundra vid mötande trafik.
Sträckan jag nämner är Karlskrona-Emmaboda sista sträckan till Alvesta återstår.
Akki besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Taggar
rw-rutter


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009