Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Arkiverade forum > Virtuella Tågbolag

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2004-04-07, 19:31   #5
Pursche
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Borlänge, , Sweden.
Inlägg: 1 808
Skicka ett meddelande via MSN till Pursche
Standard

Ja ni, vi har uppskattningsvis 100 persontåg på VHJ och jag har ingen aning om vare sig tidtabellerna eller var tågen stannar (med något undantag). Det som jag är intresserad av för ekonomin är just kontraktet så att betalningen är rätt. Om tidtabellerna på just VHJ (dubbelspår) ligger konstigt så innebär det dock inte en krock utan endast sena tåg eftersom man får vänta vid röda signaler.
På NEJ, som har enkelspår, så har jag en graf där jag ritar in de tåg som rullar på banan. Detta endast för att jag skall veta var eventuella tågmöten skall äga rum. Detta är alltså ingen regelrätt tidtabell.

När jag kommer hem på fredag så är jag ledig en vecka igen och jag hoppas kunna reda ut tidtabellerna på VHJ under den vecka.

M v h
/Pursche
www.svttl.se
Pursche besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Den som väntar på något gott väntar aldrig DJTimboy MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 8 2003-12-21 16:14
Min första bana... Erik Götborg Landskapsdesign - Trainz 19 2003-05-05 11:27
Vilket tåg väntar du på??? prymikom Off-topic 18 2002-10-15 17:50
Min nya och första bil toren Off-topic 11 2002-08-20 20:03
Första aktiviteterna.... Pson MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 5 2002-06-28 10:58



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:25.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009