Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2005-04-26, 15:21   #6
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard

Jahaa, det kunde man ge sig katten på.
Har suttit här i snart 2 månaders tid och tänkt försöka bygga en egen liten vagn.
Har bara inte kommit till skott än och det var ju just en Oms som jag hade tänkt försöka mig på. Har tänkt att just en sådan, skall jag väl iallafall klara av. 2 månaders planering för mig, så får man läsa att du satte igång lite grann igår kväll och i mina ögon, så ser det mer eller mindre färdig ut redan efter bilden.
Jahaa, vad ska jag då göra. Kanske lika bra och åka iväg och köpa något BRIO tåg eller nått liknande. Finns ju såna med batterier nu för tiden, så den ska jag väl kunna skruva isärr och sätta i ett batteri i iallafall.

Efter allt klagomål, så måste jag nog säga att den ser väldigt bra ut och det var nog likabra att jag inte försökte själv. Hade inte ens kommit upp halvvägs i klass med den.

EDIT: Om du behöver lite bilder på vagnen, så som skyltar och lite annat. Så har jag ett gäng liggandes här.

Bengan.

Senast redigerad av Bengan den 2005-04-26 klockan 15:30.
Bengan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:35.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009