![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Visa resultat för omröstning: Vann rätt låt iår? | |||
Ja |
![]() ![]() ![]() ![]() |
13 | 21.31% |
Nej |
![]() ![]() ![]() ![]() |
48 | 78.69% |
Antal röster: 61. Du får inte rösta i den här omröstningen |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 | |
Medlem
Reg.datum: Jan 2005
Ort: Landskrona,Skåne,Sweden.
Inlägg: 70
|
![]() Citat:
__________________
André Bergkvist "skånerutten" ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Skånsk användare
Reg.datum: Oct 2002
Ort: Hässleholm
Inlägg: 1 518
|
![]()
Melodifestivalen är inte lika med schlager. Innan hette det ju schlagerfestival, men ändrade namn och koncept för att just få in en bredare musik i programmen.
Carola är en otroligt duktig sångerska och artist, men hon har aldrig slagit nere i Europa. BWO och Andreas Johnson är samtliga kända i stor utsträckning utanför Sveriges gränser. Startfältet i sig var väldigt starkt i år, och jag får önska Carola lycka till, men tror ändå att BWO och Andreas haft större chans.
__________________
/Erik Götborg |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Medlem
Reg.datum: Jul 2002
Ort: At the east side of nothing
Inlägg: 1 024
|
![]() Citat:
![]() Undrar varför Carola ställer upp när hon ändå kommer åka ut i KVALET ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Medlem
|
![]()
Jag tycker lugnt att pudlarna skulle vunnit. De hade den klart bästa låten! Carola har ju iofs en låt som är liknande de som vunnit de senaste tävlingarna, men inte bra. Skönt att finland iaf skickar riktig musik till tävlingen
![]() |
![]() |
![]() |